Logo UE, RP, Fundusze Europejskie Best managed companies

O nas

AUTORYZOWANY DEALER ManitouCombilift

Firma Lemarpol Wózki Widłowe Sp. z o.o.

„Lemarpol Wózki Widłowe” Sp. z o.o. – jesteśmy największym dealerem Manitou w Europie.


Kiedy 25 lat temu w Lemarpolu wystawialiśmy fakturę za sprzedaż pierwszego wózka widłowego, chyba nie przewidywaliśmy, ze po ćwierćwieczu nasza firma osiągnie tak spektakularny sukces biznesowy. Od samego początku staraliśmy się zachować zdrową równowagę pomiędzy dynamiką rozwoju a stabilnością naszego biznesu.
Na samym początku działalności musieliśmy skupić się na dostarczaniu nowoczesnych produktów w dobrej jakości i cenie. Z czasem zaczęliśmy rozwijać nasze usługi w kierunku większej kompleksowości. Obserwując rynek, zawsze staramy się dostosować do naszych klientów.

Nasz sukces

Obecnie mamy na stanie ponad 500 maszyn, dlatego możemy zaoferować naszym klientom zarówno sprzedaż, jak i wynajem krótko- i długoterminowy. Dzięki rozwiniętej siatce serwisowej oraz logistyce części zmiennych, docieramy z naszymi usługami nawet do najodleglejszych miejsc w Polsce. Współpraca z Manitou, światowym liderem w produkcji maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych, okazała się strzałem w dziesiątkę. Szybko staliśmy się największym w Europie dealerem tej marki. Dostępny dla klienta wachlarz urządzeń obejmuje nie tylko spalinowe wózki czołowe, ale również elektryczne, terenowe, teleskopowe, a także podesty wysokościowe. Cieszą się one dużym uznaniem wśród grona naszych klientów. Produkujemy również modułowe kabiny własnej konstrukcji do wszelkich wózków. Kabiny te wyposażone są w szereg udogodnień, takich jak klimatyzacja i ogrzewanie, wycieraczki tylnej i przedniej szyby, specjalne systemy wyciszające pracę silnika i wiele innych.

Nowoczesność

Jednym z kół napędowych Lemarpolu jest nowoczesność. Praktycznie od samego początku naszej działalności stawialiśmy na nowoczesne rozwiązania. Dzięki nowej siedzibie firmy, w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zatorze, udoskonaliliśmy procesy przygotowawcze sprzedawanych urządzeń. Co więcej. zakupiliśmy nowe maszyny i urządzenia, które ułatwiają i skracają cały proces produkcji, sprzedaży i serwisu. Ponadto uporządkowaliśmy pracę w warsztatach według procedur zarządzania Lean Management. Niebagatelne znaczenie miało również wprowadzenie nowego oprogramowania Comotel, które integruje wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie.

Wyzwania

Nie osiadamy na laurach. Obiektywnie oceniamy naszą sytuację. W strategii Lemarpolu staramy się wdrażać zasadę, że nawet jeśli jest dobrze, to zawsze może być lepiej. Jest wiele elementów, które można poprawić i udoskonalić. Jednym z najważniejszych celów na najbliższy czas jest poszerzenie usługi wynajmu zarówno krótko- jak i długoterminowego, na zasadzie “full-serwis”. To wielka szansa i możliwość rozwoju naszej firmy. Coraz więcej podmiotów jest bowiem zainteresowanych zleceniem pełnej obsługi technicznej profesjonalistom. Liczymy na pozyskanie jeszcze większego grona klientów, właśnie w tym segmencie.

Pomimo spektakularnego rozwoju i sukcesów, jesteśmy wierni naszemu biznesowemu DNA. Pozostajemy rodzinną firmą z polskim kapitałem, w której liczy się dobra atmosfera, uczciwe warunki pracy i zdrowe zasady biznesowe. Patrząc z perspektywy czasu, możemy powiedzieć, że wybraliśmy dobrą drogę.

Co nas wyróżnia?

Polski kapitał

Największy stok w Polsce

Dealer Manitou

Najem urządzeń

Pomoc w formalnościach

Producent kabin do wszystkich modeli wózków widłowych

Korzystne finansowanie

Szybki i kompleksowy serwis

Lider rynku budowy maszyn

Grupa MANITOU jest jednym z czołowych koncernów w branży budowy maszyn na świecie i specjalizuje się głównie w produkcji ładowarek teleskopowych i terenowych wózków widłowych, lecz zakres jej działalności jest znacznie większy. Oferta MANITOU obejmuje ładowarki teleskopowe, terenowe i przemysłowe wózki widłowe, koparko-ładowarki, podnośniki koszowe, ładowarki podwieszane oraz paletowe wózki magazynowe. Grupa MANITOU, poprzez rozbudowaną sieć dilerską, dociera do odbiorców na całym świecie, stale poszerzając grono swoich odbiorców.

Jako jedyna firma w Polsce „Lemarpol” posiada w bieżącej ofercie ponad 500 sztuk podnośników, co ułatwia nam zrealizowanie w krótkim czasie każdego, nawet nietypowego zamówienia. Nasza szeroka i zróżnicowana oferta, jak również elastyczność pozwala nam zaspokoić każdą potrzebę klienta.

Lider sprzedaży w roku 2021

Na początku roku 2022 zostaliśmy mianowani jako dealer roku 2021. Nagroda ta to nie tylko statuetka, to zaufanie setek klientów, to pewność, że można na nas liczyć. Jest to dla nas wyróżnienie pokazujące ogrom włożonej pracy, zaangażowania, dbania o jakość oraz wychodzenia z inicjatywą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!

 

Laureat Best Managed Companies Poland 2022

Podczas Uroczystej Gali 8 czerwca w Warszawie zaprezentowano laureatów pierwszej edycji plebiscytu Best Managed Companies Poland 2022. Zostaliśmy wyróżnieni w gronie 18 polskich firm!

Best Managed Comapnies to autorski plebiscyt ustanowiony w 1993 roku przez Deloitte Private w Kanadzie. W 2022 roku ruszyła jego polska edycja. Głównym celem przedsięwzięcia jest wyłonienie polskich firm prywatnych, które osiągają doskonałe wyniki, dzięki najlepszym standardom zarządzania.

Obecne czasy, charakteryzujące się dynamicznymi zmianami, wymagają sprawnego przywództwa. Właściciele firm prywatnych wiedzą o tym najlepiej. Ale czy są w stanie ocenić obiektywnie sprawność zarządzania swoją firmą i wskazać obszary wymagające usprawnień? Odpowiedzi na te pytania na pewno przynoszą warsztaty, w ramach plebiscytu „Best Managed Companies”.

Każdego roku tysiące firm prywatnych na całym świecie bierze udział w niezależnym plebiscycie, w trakcie którego przechodzą skrupulatny proces weryfikacji, analizowane są ich kompetencje, procesy, strategia, w odniesieniu do najlepszych praktyk zarządczych stosowanych w firmach prywatnych na świecie. Liderzy nie boją się porównania, bo wiedzą, że dzięki udziałowi w programie mogą tylko zyskać. Czy coś ryzykują? Jeśli już, to tylko większą świadomość rozpoznanych obszarów do modernizacji lub tego że są najlepiej zarządzani na rynku.

Zwycięzcy plebiscytu są wyłaniani przez niezależne jury, a cały proces jest transparenty i obiektywny, dzięki sprawdzonemu systemowi, działającemu od 30 lat na skalę globalną. Umożliwia on ocenę umiejętności i praktyk zarządczych każdej firmy w czterech obszarach: strategii, innowacji, kultury organizacyjnej i wyników finansowych.

Uczestnicy otrzymają niezależną ocenę swojej działalności w odniesieniu do najlepszych praktyk zarządczych stosowanych w firmach prywatnych na świecie.

Spółki uznane za najlepiej zarządzane zostają wyróżnione tytułem „Best Managed Company”, tym samym stając się członkami światowej czołówki. Wygrana w plebiscycie przynosi wiele korzyści: umacnia wizerunek, rozpoznawalność marki oraz zainteresowania opinii publicznej.