O nas

Firma Lemarpol Wózki Widłowe Sp. z o.o.

„Lemarpol Wózki Widłowe” Sp. z o.o. – jesteśmy największym dealerem Manitou w Europie.


Kiedy 25 lat temu w Lemarpolu wystawialiśmy fakturę za sprzedaż pierwszego wózka widłowego, chyba nie przewidywaliśmy, ze po ćwierćwieczu nasza firma osiągnie tak spektakularny sukces biznesowy. Od samego początku staraliśmy się zachować zdrową równowagę pomiędzy dynamiką rozwoju a stabilnością naszego biznesu.
Na samym początku działalności musieliśmy skupić się na dostarczaniu nowoczesnych produktów w dobrej jakości i cenie. Z czasem zaczęliśmy rozwijać nasze usługi w kierunku większej kompleksowości. Obserwując rynek, zawsze staramy się dostosować do naszych klientów.

Nasz sukces

Obecnie mamy na stanie ponad 500 maszyn, dlatego możemy zaoferować naszym klientom zarówno sprzedaż, jak i wynajem krótko- i długoterminowy. Dzięki rozwiniętej siatce serwisowej oraz logistyce części zmiennych, docieramy z naszymi usługami nawet do najodleglejszych miejsc w Polsce. Współpraca z Manitou, światowym liderem w produkcji maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych, okazała się strzałem w dziesiątkę. Szybko staliśmy się największym w Europie dealerem tej marki. Dostępny dla klienta wachlarz urządzeń obejmuje nie tylko spalinowe wózki czołowe, ale również elektryczne, terenowe, teleskopowe, a także podesty wysokościowe. Cieszą się one dużym uznaniem wśród grona naszych klientów. Produkujemy również modułowe kabiny własnej konstrukcji do wszelkich wózków. Kabiny te wyposażone są w szereg udogodnień, takich jak klimatyzacja i ogrzewanie, wycieraczki tylnej i przedniej szyby, specjalne systemy wyciszające pracę silnika i wiele innych.

Nowoczesność

Jednym z kół napędowych Lemarpolu jest nowoczesność. Praktycznie od samego początku naszej działalności stawialiśmy na nowoczesne rozwiązania. Dzięki nowej siedzibie firmy, w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zatorze, udoskonaliliśmy procesy przygotowawcze sprzedawanych urządzeń. Co więcej. zakupiliśmy nowe maszyny i urządzenia, które ułatwiają i skracają cały proces produkcji, sprzedaży i serwisu. Ponadto uporządkowaliśmy pracę w warsztatach według procedur zarządzania Lean Management. Niebagatelne znaczenie miało również wprowadzenie nowego oprogramowania Comotel, które integruje wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie.

Wyzwania

Nie osiadamy na laurach. Obiektywnie oceniamy naszą sytuację. W strategii Lemarpolu staramy się wdrażać zasadę, że nawet jeśli jest dobrze, to zawsze może być lepiej. Jest wiele elementów, które można poprawić i udoskonalić. Jednym z najważniejszych celów na najbliższy czas jest poszerzenie usługi wynajmu zarówno krótko- jak i długoterminowego, na zasadzie “full-serwis”. To wielka szansa i możliwość rozwoju naszej firmy. Coraz więcej podmiotów jest bowiem zainteresowanych zleceniem pełnej obsługi technicznej profesjonalistom. Liczymy na pozyskanie jeszcze większego grona klientów, właśnie w tym segmencie.

Pomimo spektakularnego rozwoju i sukcesów, jesteśmy wierni naszemu biznesowemu DNA. Pozostajemy rodzinną firmą z polskim kapitałem, w której liczy się dobra atmosfera, uczciwe warunki pracy i zdrowe zasady biznesowe. Patrząc z perspektywy czasu, możemy powiedzieć, że wybraliśmy dobrą drogę.

Co nas wyróżnia?

Polski kapitał

Największy stok w Polsce

Dealer Manitou

Najem urządzeń

Pomoc w formalnościach

Producent kabin do wszystkich modeli wózków widłowych

Korzystne finansowanie

Szybki i kompleksowy serwis

Lider rynku budowy maszyn

Grupa MANITOU jest jednym z czołowych koncernów w branży budowy maszyn na świecie i specjalizuje się głównie w produkcji ładowarek teleskopowych i terenowych wózków widłowych, lecz zakres jej działalności jest znacznie większy. Oferta MANITOU obejmuje ładowarki teleskopowe, terenowe i przemysłowe wózki widłowe, koparko-ładowarki, podnośniki koszowe, ładowarki podwieszane oraz paletowe wózki magazynowe. Grupa MANITOU, poprzez rozbudowaną sieć dilerską, dociera do odbiorców na całym świecie, stale poszerzając grono swoich odbiorców.

Jako jedyna firma w Polsce „Lemarpol” posiada w bieżącej ofercie ponad 500 sztuk podnośników, co ułatwia nam zrealizowanie w krótkim czasie każdego, nawet nietypowego zamówienia. Nasza szeroka i zróżnicowana oferta, jak również elastyczność pozwala nam zaspokoić każdą potrzebę klienta.