Logo UE, RP, Fundusze Europejskie Best managed companies

Do czego służy wózek czterokierunkowy? Zobacz!

Aktualności

Do czego służy wózek czterokierunkowy? Zobacz!

Wózki czterokierunkowe nie są na polskim rynku aż tak popularne jak wózki jezdniowe podnośnikowe. Pojazdy tego typu, z uwagi na posiadane widły, również należą do kategorii wózków widłowych, jednak nie sposób spotkać ich tam, gdzie np. tradycyjne wózki magazynowe. Czym w takim razie zajmują się wózki czterokierunkowe? Zastosowanie tych nietypowych urządzeń poznasz przechodząc do dalszej części artykułu.

Read More

ładowanie-akumulatorów-w-wózkach-widłowych
Bez kategorii

Jak powinno przebiegać ładowanie akumulatorów w wózku widłowym?

Źródło zasilania wózków widłowych elektrycznych stanowią baterie, nazywane inaczej akumulatorami. To one dostarczają niezbędną energię elektryczną do silnika, umożliwiając zarówno przemieszczanie się pojazdów, jak i wykonywanie operacji związanych z unoszeniem palet i ładunków. A w jaki sposób sprawić, by energia ta znalazła się w akumulatorach? Koniecznie jest ich naładowanie. W poniższym artykule zaprezentujemy jak powinno przebiegać prawidłowe ładowanie akumulatorów.

Read More

akumulator do wózka widłowego elektrycznego
Porady

7 pytań o akumulator do wózka widłowego

Akumulator to w wózku widłowym elektrycznym niezbędny element, zapewniający urządzeniu napęd, by poruszać się, przewozić oraz unosić ładunki. To od jego wydajności i stanu technicznego zależy powodzenie wykonywanych operacji magazynowych. Dziś odpowiemy na 7 najczęściej zadawanych pytań odnośnie akumulatorów do wózków widłowych.

Read More

przeglady-wozkow-widlowych
Porady

Przeglądy wózków widłowych – kiedy należy je wykonywać – poznaj terminy!

Utrzymanie prawidłowego stanu technicznego wózków widłowych należy do obowiązków właściciela pojazdu i jest bardzo ważne. Regularnie przeprowadzane przeglądy wózków widłowych to jeden z elementów poprawnej eksploatacji sprzętu. Jak często należy je wykonywać? Jakie dodatkowe badania powinien przechodzić wózek widłowy i kiedy? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie w naszym najnowszym artykule.

ile-wazy-wozek-widlowy
Porady

Ile waży wózek widłowy? – czyli wszystko o budowie widlaka w pigułce!

Przed i w trakcie zakupu klienci często pytają o szczegóły dotyczące budowy wózka widłowego - jego wymiary, wagę czy zakres wysokości podnoszenia. Informacje te są istotne i przydają się szczególnie w przypadku wyznaczania dróg transportowych, czy szacowania wytrzymałości podłoża w magazynie. Jeśli także interesuje Cię to jak wygląda budowa wózka widłowego oraz jego waga - zapraszamy do lektury!

Aktualności

Czego możesz wymagać od operatora wózka widłowego? Sprawdź!

Obecnie coraz większa liczba przedsiębiorstw decyduje się na usprawnienie transportu wewnętrznego poprzez wykorzystanie wózków widłowych. Obsługa tych maszyn wymaga jednak zatrudnienia dodatkowego pracownika - czyli operatora wózka widłowego. Zawód operatora wózka widłowego jest obecnie popularnym i często wybieranym (szczególnie przez mężczyzn) zajęciem. Wiąże się to z krótkim czasem szkolenia oraz stosunkowo wysokimi zarobkami. Jak jednak, będąc przedsiębiorcą wybrać pracownika, który sprawdzi się na tym stanowisku? Na co zwracać szczególną uwagę? I czego wymagać? - tego [...]

Porady

Organizacja transportu wewnętrznego – zobacz czy robisz to dobrze!

Jedną z zasad prawidłowego i funkcjonalnego magazynowania jest dbanie o efektywną organizację transportu wewnętrznego. Dotyczy to m.in. właściwego wytyczania dróg transportowych w zależności od tego jakie urządzenia mają się po nich poruszać. Tylko dobra organizacja procesów logistycznych pozwala na uniknięcie wypadków w zakładzie pracy oraz szybkie i sprawne przemieszczanie ładunków w ramach transportu bliskiego.

Porady

10 złotych zasad funkcjonalnego magazynowania

Magazynowanie, jako proces, dotyczy właściwie każdego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją czy sprzedażą. Jego charakter zależy od powierzchni, jaką można wykorzystać w celach magazynowych, rodzaju składowanych towarów oraz indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad magazynowania, które niezależnie od specyfiki produktów można zastosować z korzyścią w dowolnej wielkości magazynie. I właśnie te zasady zaprezentujemy Wam w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!