Porady

przeglady-wozkow-widlowych
Porady

Przeglądy wózków widłowych – kiedy należy je wykonywać – poznaj terminy!

Utrzymanie prawidłowego stanu technicznego wózków widłowych należy do obowiązków właściciela pojazdu i jest bardzo ważne. Regularnie przeprowadzane przeglądy wózków widłowych to jeden z elementów poprawnej eksploatacji sprzętu. Jak często należy je wykonywać? Jakie dodatkowe badania powinien przechodzić wózek widłowy i kiedy? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie w naszym najnowszym artykule.

ile-wazy-wozek-widlowy
Porady

Ile waży wózek widłowy? – czyli wszystko o budowie widlaka w pigułce!

Przed i w trakcie zakupu klienci często pytają o szczegóły dotyczące budowy wózka widłowego - jego wymiary, wagę czy zakres wysokości podnoszenia. Informacje te są istotne i przydają się szczególnie w przypadku wyznaczania dróg transportowych, czy szacowania wytrzymałości podłoża w magazynie. Jeśli także interesuje Cię to jak wygląda budowa wózka widłowego oraz jego waga - zapraszamy do lektury!

Porady

Organizacja transportu wewnętrznego – zobacz czy robisz to dobrze!

Jedną z zasad prawidłowego i funkcjonalnego magazynowania jest dbanie o efektywną organizację transportu wewnętrznego. Dotyczy to m.in. właściwego wytyczania dróg transportowych w zależności od tego jakie urządzenia mają się po nich poruszać. Tylko dobra organizacja procesów logistycznych pozwala na uniknięcie wypadków w zakładzie pracy oraz szybkie i sprawne przemieszczanie ładunków w ramach transportu bliskiego.